Prvý kurz kreslenia na Slovensku s kineziologickým sedením a mandalou

Jednodňový kurz kreslenia metódou Betty Edwards

(Akreditované Ministerstvom školstva SR - potvrdenie o akreditácii)

Naše ďalšie kurzy kreslenia – možnosť pokračovania:

II. stupeň:
Farebná kresba
III. stupeň:
Olej – pastel – akvarel
IV. stupeň:
Perokresba
V. stupeň:
Krajinomaľba
Ateliérová tvorba
Na začiatku kurzu
Na začiatku kurzu
Na začiatku kurzu
Na začiatku kurzu
Na konci kurzu
Na konci kurzu
Na konci kurzu
Na konci kurzu
Ďalšie portréty

Pozrite si aj:

Fotografie z kurzu ˜ Domáce práce po kurze

Jediný kurz kreslenia na Slovensku akreditovaný Ministerstvom školstva SR.

Na kurze každého naučíme kresliť tak dobre, že mnohí naši absolventi po kurze s úspechom predávajú svoje obrazy, sú prijatí na umelecké stredné a vysoké školy alebo sa venujú maľovaniu portrétov na objednávku – viď. príklad našej úspešnej absolventky malovane.kone.szm.com. Ak by ste sa radi naučili kresliť portrét podľa skutočnosti, nepokúšajte sa radšej „stavať strechu vo vzduchu bez toho, že by ste mali múry“. Portrét odkreslený z fotografie je základ, ktorý by začiatočník nemal obísť. Hneď po základnom kurze vás môžeme naučiť kresliť portrét podľa skutočnosti – a to rovno farbami v nadživotnej veľkosti!

Novinkou, ktorú sme na kurze zaviedli, je kineziologické sedenie One Brain, na ktorom sa každý absolvent môže zbaviť svojho životného problému, napríklad nedostatku financií, zdravotných problémov alebo osamelosti. Ide o prvý a jediný kurz kreslenia na Slovensku, na ktorom absolvujete zároveň aj kineziologické sedenie One Brain a odblokujete si problém, ktorý Vás brzdí vo Vašom osobnom napredovaní.

Zároveň si na kurze vytvoríte vlastnú farebnú mandalu, ktorá na Vás doma bude pôsobiť ako silný žiarič a bude rozpúšťať negatívnu energiu v prostredí Vášho domova. Toto všetko za jediný deň. Naši absolventi sú veľmi spokojní a po kurze nám mnohí z nich telefonujú, že si našli prácu alebo partnera svojich snov napriek tomu, že pred kurzom sa im to celé roky nedarilo.

Naše dlhoročné skúsenosti zaručujú garanciu vysokej kvality práce lektorky potvrdenú Ministerstvom školstva SR aj stálym záujmom médií o náš spôsob práce. 99,9 % našich absolventov odchádza z kurzu nielen spokojných a naučených vynikajúco kresliť, ale ešte aj s novým pohľadom na seba a svoje ďalšie životné možnosti.

U koho absolvovať kurz kreslenia?

Keď sa rozhodujete, u koho budete absolvovať kurz kreslenia, dbajte, prosím, na týchto 6 kritérií:

 1. Má daný školiteľ akreditáciu Ministerstva školstva SR na kurz kreslenia? » Potvrdenie o akreditácii
 2. Aké pedagogické vzdelanie má daný školiteľ? » O nás
 3. Aké skúsenosti má daný školiteľ s kurzami kreslenia a aké má výsledky?
  » Práce z kurzu, Domáce práce po kurze, Pôsobenie M. Klesniakovej na ZŠ
 4. Aké má daný školiteľ referencie? » Referencie
 5. Ako kreslí / maľuje samotný školiteľ? Pozrite si jeho práce. » Obrazy na predaj, Obrazy na objednávku
 6. Zaujímajú sa o prácu tohto školiteľa médiá (časopisy, televízia)?
  (Médiá by sa o neskúseného amatéra nezaujímali.) » Články v tlači, Vystúpenia v TV

Za jeden deň:

 • Zosynchronizujete si pravú a ľavú mozgovú hemisféru
 • Odblokujete si intuíciu
 • Nadobudnete sebavedomie
 • Skontaktujete sa so svojím skrytým potenciálom
 • Začne sa vám viac dariť v živote

Prečo je dôležitá pravá hemisféra a načo si ju máte "prebudiť"?

Isto máte aj väčšie problémy než to, že neviete pekne kresliť, napr. že nemáte dosť peňazí, alebo Vám celkom nefunguje zdravie, alebo máte únavné vzťahy s niektorými ľuďmi (s partnerom, príbuznými, známymi, nadriadenými či s kolegami).

Poznáte ten pocit, keď túžite, aby Vás niekto zachránil z toho únavného každodenného kolotoča, a dal Vám konečne to, po čom túžite?

Dobrá správa: ten silný "NIEKTO" existuje! A býva vo Vás a volá sa PRAVÁ HEMISFÉRA! Žiadna Vaša túžba, nech by bola akákoľvek trúfalá, nie je pre PRAVÚ HEMISFÉRU problémom. Magneticky k Vám priťahuje tých správnych ľudí, to správne auto, ten správny dom, tú správnu prácu, ...

Tak kde je "háčik"? Vo Vašej ĽAVEJ HEMISFÉRE! Váš život je obmedzený tým, čo Vaša ĽAVÁ HEMISFÉRA považuje za logické. Ak Vaša ĽAVÁ HEMISFÉRA nepovažuje za možné Vaše dobré zdravie alebo že by ste mohli vlastniť 12-izbovú vilu a stajňu piatich športových áut, nebudete to mať! Prečo? Pretože Ste svojej ĽAVEJ HEMISFÉRE ponechali nadvládu nad hravou PRAVOU HEMISFÉROU, ktorá je naivná ako dieťa a rovnako naivne a bezstarostne by premenila na realitu všetky Vaše sny :-)

Viac sa môžete dočítať v časopise Orientácia 3/2002 v rozhovore "Všetko, po čom túžime, už máme".

Metóda Betty Edwardsovej

Dr. Betty Edwardsová patrí k renomovaným pedagógom v oblasti umenia a kreativity. Svoju metódu "kreslenia pravou stranou mozgu" rozvinula v roku 1979. Je považovaná za najefektívnejšiu vyučovaciu metódu kreslenia, aká bola doposiaľ vyvinutá. Podstatnú časť intenzívneho kurzu tvoria praktické cvičenia, ktoré demonštrujú účastníkom ich schopnosť naučiť sa kresliť a tiež vidieť veci jasnejšie. Dr. Edwardsová tvrdí, že potenciál pravej hemisféry sa na školách, ale i v celom našom kultúrnom prostredí nedoceňuje a nerozvíja. Základom učebnej techniky používanej pri "kreslení pravou stranou mozgu" je poznanie diferencií medzi funkciami ľavej a pravej mozgovej hemisféry, ako to dokazujú aj vedecké výskumy. Betty Edwardsová sa opierala konkrétne najmä o prácu nositeľa Nobelovej ceny (1981), neurobiológa Rogera W. Sperryho, ktorý výsledky svojich výskumov po prvý raz publikoval v roku 1968. Dr. Betty Edwardsová o svojej metóde vydala aj knihy Drawing on the Right Side of the Brain (Kreslenie pravou stranou mozgu) a Drawing on the Artist Within, ktoré dosiahli súhrnný náklad vyše troch miliónov výtlačkov. Viedla množstvo kurzov a workshopov pre laickú verejnosť, ale aj pre umelcov, univerzitných študentov, technických a vedeckých pracovníkov. Jej seminárov rozvoja kreativity sa zúčastnili tiež renomované svetové firmy ako sú The Walt Disney Company, Apple Computer Company, IBM, Polaroid a mnohé ďalšie. Dr. Edwardsová je emeritnou profesorkou California State University, Long Beach a doposiaľ sa venuje svojej práci vo funkcii riaditeľky výskumného centra zameraného na aplikáciu poznatkov výskumu mozgových hemisfér.

Podľa internetu spracovala (df)

Ďalšie informácie o metóde: www.drawright.com

Program kurzu:

 • Zrkadlové obrazce
 • "Falšovanie podpisov"
 • Odkresľovanie predlohy dolu hlavou
 • Vonkajší a vnútorný negatívny priestor
 • Gumovanie novým spôsobom
 • Škála + tieňovanie
 • Portrét
Termíny a miesta konania kurzov:
bližšie informácie » kliknite sem
Prihlásenie sa na kurz:
telefonicky na čísle: +421 903 300 546
Prineste si so sebou na kurz:
stravu a nápoje na celý deň
Strava a ubytovanie:
neposkytujeme
Vek:
od 10 rokov do neobmedzene
Pôsobenie M. Klesniakovej na ZŠ
– Články: Život ˜ Sme Ženy ˜ Staromestský kuriér ˜ Orientácia - 1. časť - 2. časť
Webmaster & Webdesign: Vlado F. © 2005