Pre rýchlu navigáciu na stránkach využite Mapu stránok

Referencie

1. strana

Dobrý deň, Martina, tak Vám posielam, ako som sľúbila, svoju prvú prácičku :-)) Nemohla som sa dočkať, kedy sa vrátim k sebe na byt a začnem kresliť. Určite ste počuli o knihe alebo dokumente The Secret. Spolupracovali na ňom aj manželia Hicks. Hovorili tam o jednom maliarovi a o tom, ako pôsobí na náš život to, čo kreslíme :-))) Tak som to vzala za slovo. Inak dnes som sa v práci veľmi dobre cítila, myslela som na Vás a na to, čo ste mi povedali: Vždy len jeden meter štvorcový. Nenechala som sa tak vystresovať. S pyšnou princeznou spolupracujem, teda lepšie povedané, zvykáme si na seba:-)) Neľutujem ani jeden jediný cent!!! Bola to jedna z najlepších investícii v mojom živote! Podnikla som už aj určité kroky v mojej práci a cítim – presne, ako ste povedali – úžasný príval energie!! :-))) Ďakujem veľmi pekne a držím Vám palce. P. S.: Určite ma informujte, keď vyjde Vaša kniha. S pozdravom Hanka


Účasť na kurzoch pre mňa predstavovala určitý návrat do mladých rokov, kedy som sa veľmi krátku dobu venoval maľovaniu, ale nepovažoval som to za existenčnú ani životnú náplň. Celý život som sa venoval zvolenému povolaniu, ktoré ako tvorivá činnosť ma plne zaujímalo a vyťažovalo. Práve preto mi kurzy pri mojich rokoch dali radosť z nových poznatkov pre ďalšiu tvorivú životnú náplň. Na kurzoch som sa cítil výborne. Tvorivé prostredie podfarbované v interiéri ukľudňujúcimi a inšpirujúcimi melódiami bolo veľkým prínosom pre osvojovanie si nových poznatkov a k zhotovovaniu cvičných diel. Prostredie a tvorbu v exteriéri – na kurze krajinomaľby – parafrázujem Janka Kráľa: „kol stojanov sedia, slovka nepovedia, len na plátna hľadia a usilovne tvoria“. Oceňujem jej trpezlivý prístup k účastníkom kurzu a bezvadné zabezpečenie kurzu krajinomaľby ako odborne, tak aj materiálne. Kurz krajinomaľby bol pre mňa veľkým zážitkom, neočakávaným prínosom pre moju tvorbu a vytvorene diela vyvolali potešenie v mojej rodine. So spôsobom vedenia kurzu som veľmi spokojný. Metoda spočívajúca v počiatočnom teoretickom vysvetlení a v ďalšom založená na samostatnom prístupe účastníkov kurzu s nevtieravou kontrolou a praktickými pripomienkami školiteľky Mgr. Martiny Klesniakovej mi maximálne vyhovovala. Lepšie sa to už asi povedať nedá, lebo „Óda na radosť“ je dielom Ludwiga van Beethovena. Oskar Paulík, Bratislava, 70 rokov, projektant, t. č. na dôchodku.


JUDr. Marica Pirošíková

Ďakujem Ti, Maťka, že organizuješ tie kurzy! Je super, že vraciaš ľudí ku kresleniu, ktorému sa nevenovali od detských čias, a zvládajú to nad všetky ich očakávania!
(JUDr. Marica Pirošíková » Domáce práce po kurze – 1. časť2. časť)

Absolvovala som len prvý kurz kreslenia ceruzkou. Jeho priebeh bol pohodový a prirodzený, nakoľko Martina je veľmi príjemná a komunikatívna osôbka a samotný výsledok kurzu bol pre mňa prekvapením. Bolo to splnenie jedného môjho detského sna.

Mám 30 rokov, nikdy som nevedela kresliť, ale lákalo ma to vždy. Stretla som v živote úžasnú bytosť Martinku na kurze kreslenia. Už po pár hodinách na kurze som začala cítiť príliv famóznej energie a život sa začal úplne meniť. Sny sa stávali skutočnosťou, menili sa na krásne obrazy. Každému, kto chce zažiť nový a nepoznaný pocit, odporúčam kurz kreslenia u Martinky a pochopí, o čom som písala.

Ahoj. Neviem, či to je tým kreslením, ale dlho som uvažovala len racionálne a nechcela som si pripustiť iné, intuitívne myslenie. Ale postupom času si myslím, že sa mi to podarilo a veľa vecí, ktoré ma trápili a snažila som sa ich stále riešiť nejako a onako, sa zrazu vyriešili, keď som ich prestala riešiť. A zdá sa mi, že ide to všetko akosi samo. Žiaden stres, panika a som pokojnejšia a všetko sa vyrieši aj napriek tomu, že nechávam tomu voľný priebeh. Myslím, že ten kurz, mal na tom zásluhu. Takže ďakujem.

Zatiaľ som absolvovala iba základný, ale dal mi veľmi veľa – najmä iný pohľad na maľby, inak sa pozerám aj na všetko okolo seba, vidím svet inými farbami, viac vnímam detaily. Keď vidím strom, nevidím iba zelené lístie ako predtým, vidím množstvo farieb, tieňov... A nebojím sa kreslenia.

Po nedobrovoľnom odchode do predčasného dôchodku som si vymyslela, že budem kresliť. Bolo to veľmi ťažké, znovu začať po toľkých rokoch od školy. Preto som hľadala nejaký kurz, kde by som sa mohla „naštartovať“. Na internete som našla kreslenie pravou hemisférou. Zaujalo ma to, lebo okrem kreslenia je to aj o každodennom živote. O inom pohľade na svet okolo seba – krajšom a zaujímavejšom. Musím priznať, že začiatok bol ťažký, hlavne preladenie sa z logiky na kreativitu. Ale stálo to za to. Hlavne na treťom kurze som si prišla na svoje, namaľovala som tri „naozajstné farebné obrazy“. Ale hlavne som sa zlepšila v kreslení ceruzkou, ktoré mám radšej. Odteraz nemám problém s darčekom pre moju rodinu. Pri každej príležitosti nakreslím alebo namaľujem obrázok oslávenca. Je to originálny darček a všetci sa doteraz vždy veľmi potešili. Na kurze som ocenila individuálny prístup, dobré a užitočné rady a uvoľnenú priateľskú atmosféru. Martina, ďakujem. Mária Matejková z Bratislavy, 56 rokov

Ahoj Martinka, chcem sa Ti poďakovať za príjemne strávené chvíle na kurze kreslenia, kedy som sa rozhodla, že vypnem zo všetkých starostí a budem si len tak sedieť a kresliť. V živote by som neuverila, že ceruzkou dokážem nakresliť niečo, na čo sa dá bez hanby pozrieť. Páčila sa mi atmosféra a vlastné nasadenie nás všetkých, akoby sme sa vrátili do školských lavíc. Pracovali sme ako včeličky a výsledok myslím stál za to. Nielen v zmysle hotového autoportrétu, ale hlavne vo veľmi príjemnom zážitku. Teším sa na ďalšie stretnutie. Veľa povzbudivých ohlasov a pozitívnych hodnotení, lebo si ich zaslúžiš. S pozdravom Ľubka.

Úprimne povedané zmien sa mi udialo veľa ... po tom, čo som sa neskutočne po návšteve Tvojho kurzu zlepšila v kreslení (čo bolo mojím hlavným cieľom a vlastne som tam išla, len pre to) ... som nadobudla sebavedomie a pocit, že dokážem všetko, čo si zmyslím ... jednoducho povedané ... prestala som fňukať a začala som jednať ... takže ako prvé som schudla 25 kg (ako si mala možnosť vidieť na kurze perokresby), lebo som si jednoducho povedala, že to dokážem (a stihla som v návale eufórie na to nablázniť maminu, ktorá schudla rovnako) ... s touto hlavnou zmenou exteriéru, súvisí ešte väčšia dávka optimizmu a schopnosti zvládať prekážky, akú som mala predtým ... Ja som sa vždy dala nahovoriť na každú „hovadinu“, ale od určitého obdobia som ešte spontánnejšia ... napr. v septembri som sa stretla s dvomi spolužiakmi a jednou spolužiačkou zo strednej, neplánovane, náhodne a po dvoch hodinách pri kávičke vznikol šialený nápad, že pôjdeme v januári na 25 dní cestovať s batohom po Vietname. Inokedy by ma obavy asi prekonali, ale išla som do toho s tým, že nemám, čo stratiť ... Z Vietnamu som sa vrátila 11. 2. 2009 celá šťastná a teraz riešim a „agitujem“ ďalších „šialencov“ ako som ja, ktorí by boli ochotní isť so mnou cestovať Áziou ...

Asi do tej 25-ky som veci riešila prevažne „cinknutiami“, ale potom som sa akosi zablokovala a môj život sa pokašľal, všetko v zásade išlo, ale vždy tou ťažšou cestou, večne nejaká prekážka, problém ... prišli depky atď. atď. ... moja účasť na kurze síce dopadla inak než som čakala (musela si ma odblokovať, chi-chi), ale účel bol splnený ... začala som na sebe viac pracovať (pomohol aj Zéland, ktorého si mi odporučila), netýrať sa a zrazu sa mi začali veci diať tak ako predtým ... predtuchy, znamenia, cinknutia, je toho veľa dobrého čo sa mi postávalo ... takže áno, kurz mi pomohol opäť sa naladiť na vlastnú intuíciu ... každopádne som u teba ešte neskončila :-)

Ahoj Martinka, chcem sa Ti veľmi pekne poďakovať, otvorila si mi oči, až som uvidela to, čo som vo vnútri len tak tušila a nedokázala si priznať. Možno sa ešte stále bojím, ale nie natoľko, aby mi strach bránil v tom, čo chcem. Máš veľkú pravdu v tom, že ten vnútorný kompas je v každom z nás a že veľmi citlivo reaguje a naviguje, a že trpíme vtedy, keď sa ním prestaneme riadiť. Teraz už naozaj vidím samu seba takú, aká som a viem, že stačí vážiť si samu seba, aby si ma vážili ostatní. Teda, najmä muži v mojom živote. Ďakujem ešte raz veľmi pekne a prajem Ti / Vám všetko najlepšie :-) Už sa nebojím rozhodovať sama za seba a nechám, aby ma ten môj kompas riadil :-)

Strana:
 2