Pre rýchlu navigáciu na stránkach využite Mapu stránok

Kurz liečivého maľovania

Bachova kvetová terapia v symboloch

Termíny a miesta konania kurzov:
bližšie informácie » kliknite sem
Prihlásenie sa na kurz:
telefonicky na čísle: +421 903 300 546
Strava a ubytovanie:
neposkytujeme
Topoľ osika

V kineziológii ONE BRAIN sa na odblokovanie rôznych emocionálnych a zdravotných ťažkostí používajú tzv. BACHOVE KVAPKY. Tieto esencie sú zložené z alkoholom konzervovaných esenciálnych výťažkov kvetov divoko rastúcich planých, nejedovatých a netoxických rastlín či stromov a pôsobia na podobnom princípe ako HOMEOPATIKÁ.

Dr. Edward Bach sa narodil v roku 1886 na Britských ostrovoch neďaleko Birminghamu. Už v útlom detstve prejavoval zvýšenú citlivosť voči utrpeniu a bolesti všetkých živých bytostí a ešte v ranom školskom veku sa rozhodol stať liečiteľom. V rokoch 1906 - 1916 študoval medicínu v londýnskej University College Hospital. Po absolutóriu si na renomovanej londýnskej ulici Harley Street otvoril súkromnú prax. V roku 1928 objavil prvé kvetové esencie, ktorých účinnosť jeho samotného prekvapila. Vďaka svojej výnimočne vyvinutej senzibilite prišiel na to, že určité kvety majú rovnaké vibrácie ako niektoré duševné stavy človeka.

Puk gaštana konského

Harmonizujúce pôsobenie BACHOVÝCH ESENCIÍ spočíva v procesoch vyvolaných za účelom konečného vyváženia, spriechodnenia či vyrovnania jednotlivých postojov, emócií, ktoré sa ocitli v nesúlade, nerovnováhe alebo sa zablokovali. Energie BACHOVÝCH ESENCIÍ sa vyznačujú schopnosťou vyvážiť disharmonické stavy, ktoré majú dopad na ľudskú psychiku a emócie skôr, než sa prejavia ako choroba.

Ten istý potenciál má aj transformovaná forma esencií, t.j. obrazové SYMBOLY. Symbol kvetu vystavený na mieste, kde sa najčastejšie zdržiavate, bude na Vás pôsobiť ako ENERGETICKÝ ŽIARIČ, čo je rovnako účinné, ako užívanie kvapiek. Vlastnoručne namaľovaný symbol je tou najsilnejšou formou liečenia BACHOVÝMI ESENCIAMI.

Na kurze liečivého maľovania Vám najprv individuálne kineziologicky vytestujeme najvhodnejší BACHOV KVET na Váš najdôležitejší životný problém - na to, čo Vás najviac trápi. Potom sa na vytestovaný symbol spoločne skoncentrujeme krátkou príjemnou meditáciou pri vonnej lampe a harmonickej hudbe. Symbol budete maľovať olejovými farbami na sololitovú dosku o rozmeroch 20×20 cm.

Tento kurz je možné absolvovať aj bez predchádzajúcej účasti na ostatných kurzoch.