Kurz finančnej slobody pre deti

Termín najbližšieho konania kurzu:
info. na tel. čísle: +421 903 300 546
Miesto konania:
bližšie info. na tel. čísle: +421 903 300 546
Prihlásenie sa na kurz:
telefonicky na čísle: +421 903 300 546
Prineste si so sebou na kurz:
zošit, písacie potreby, stravu a dostatok tekutín na celý deň,
na sebe elegantný odev (ako na rodinnú oslavu)
Strava a ubytovanie:
neposkytujeme

Všetci milionári sa vo svojich knihách sťažujú na dnešné školstvo. Na dejepise sa deti naučia kompletný súhrn udalostí v roku 1713, čo v dospelosti „úspešne využívajú pre svoje blaho každý deň“. Takisto matematika je od praxe vzdialená na stovky kilometrov. Ako využijú deti rovnice o dvoch neznámych pre vedenie svojho rodinného rozpočtu? A čo slovenčina? Ako vašim deťom pomôžu prežiť vetné členy a vetné sklady? Alebo napríklad neohybné slovné druhy? Denne im prízvukujete, aby sa dobre učili a nosili domov dobré známky, lebo tak sa budú mať v živote lepšie. Je to trápenie pre deti i pre vás. Koľko hodín ste už s nimi presedeli nad neriešiteľnými domácimi úlohami? A naozaj sa so samými jednotkami budú mať lepšie než štvorkári?

Mnohí milionári nemajú dokončenú ani strednú školu

Len si prečítajte zopár životopisov svetoznámych pracháčov (John Davidson Rockefeller, Donald John Trump, Bill Gates, Steven Spielberg, Aristotle Onassis, Walt Disney, Henry Ford, Conrad Nicholson Hilton...). Väčšinou tvrdia, že škola im len zahmlievala myseľ. Veru, škola deti na život nepripraví. Napríklad taká svedomitá pani učiteľka so samými jednotkami od prvej triedy až po promóciu. 17 rokov štúdia! A plat? Porovnateľný (ak nie nižší) s platom šoféra autobusu. Nič proti šoférom. No aby sa ním človek stal, mohol byť aj štvorkárom. A nemusel sa namáhať s absolvovaním vysokej školy. A to už nehovorím o kuchárovi, ktorý nemusí získať ani maturitu a jeho nástupný plat môže ten učiteľský prevýšiť aj dvojnásobne. A lekári sú na tom s platmi ako? Nemá náhodou taký automechanik alebo inštalatér viac? Tak ako je to s tými jednotkami?

A čo učíte doma svoje deti?

Všimli ste si už, že deti sa správajú ako také malé papagáje? Opakujú po vás všetko, čo robíte. Darmo im budete vysvetľovať, že to alebo hento sa nerobí. Pozrú sa na vás, a keď to robíte vy, robia to aj ony. Síce im doma hovoríte, že sa pripravujete na svoju veľkú finančnú šancu, v skutočnosti ale otáľate. Máte strach, váhate, ste samé „hm“ a „možno“, čo vám vydrží celé týždne, mesiace a nakoniec aj roky. Príležitosť sa stratí a vy sa utešujete: „Mal som to rozbehnuté, ale bohužiaľ som to nestihol.“ Myslíte, že vaše deti to niekedy budú robiť ináč?

Myslíte, že domáce účtovníctvo je pre deti príliš zložité?

Boli by ste prekvapení, aké je to jednoduché. To, čo vás, dospelých na kurze naučím s bankovými kontami, deťom vysvetlím na hlinených prasiatkach. To, čo s vami rozoberiem o postoji k bohatým, s vašimi deťmi vyriešime na kamarátstvach v škole. Nepodceňujte svoje deti. Ak chcete, aby sa mali v živote dobre, zabezpečte im finančné vzdelanie.

Pre koho je kurz určený?

Pre deti od 11 do 18 rokov.

Program kurzu:

nedeľa:

  • 10:00 - 10:45 - prvá hodina (45 minút)
  • 10:45 - 10:55 - prestávka (10 minút)
  • 10:55 - 11:40 - druhá hodina (45 minút)
  • 11:40 - 12:40 - obedná prestávka (60 minút)
  • 12:40 - 13:25 - tretia hodina (45 minút)
  • 13:25 - 13:35 - prestávka (10 minút)
  • 13:35 - 14:20 - štvrtá hodina (45 minút)
  • 14:20 - 14:30 - prestávka (10 minút)
  • 14:30 - 15:15 - piata hodina (45 minút)
Webmaster & Webdesign: Vlado F. © 2005