Referencie

Strana:  1 – 2

Ahoj Martinka, reagujem na Tvoj mail. Rada odpoviem ako Tvoj spokojný klient :))). Bolo to super, prihlásila som sa zo zvedavosti a aj preto, že ako dieťa som fakt strašne rada a veľa kreslila, ale od 14-tich som ceruzku a farbičky nedržala v ruke (okrem písania samozrejme). Momentálne mám tak strašne veľa starostí a problémov, že som hľadala niečo, kde by som sa naučila oddychovať a zrelaxovať sa. V podvedomí som sa zaoberala tým, že by som zasa mohla skúsiť kresliť dosť často. Ten „návrat do detstva“ sa mi zdal byť dobrý nápad na to, aby som sa odreagovala a uvoľnila. Musím však priznať, že keď som pozerala podmienky kurzu, trošku sa mi zdal byť drahý, ale čo je dnes lacné, že. Teraz vôbec neľutujem tie peniaze. Aj keď, ako si možno pamätáš, som bola trošku nešťastná, že ten môj výtvor nebol až taký dokonalý. Teraz sa mi páči a som rada, že som ho neopravovala. Už sa chystám a teším na to, že keď budem mať čas, tak nakreslím niekoho z rodiny. Dúfam, že to vyjde. No a čo mi to dalo? Martinka, ja som si psychicky tak neoddýchla už dávno. Počas kurzu som úplne vypla a nemyslela na nič negatívne, bola som opäť vysmiata, veselá a bezstarostná ako voľakedy. Dokonca aj moji blízki si to všimli, že som „vysmiata ako lečo“. Takže určite pokračuj v tom čo robíš, má to zmysel a je to super, nielen pre tých čo majú talent na kreslenie, ale aj pre tých čo chcú mať proste radosť zo života a niečím sa tešíť. Ja sa určite prihlásim aj do ďalšieho stupňa kurzu a už teraz sa veľmi teším. Lebo, ak sa mám priznať, s ceruzkou som kreslila menej, vždy som milovala viac farbičky, možno mi to pôjde:))). No a musím spomenúť aj to, že tam boli milí ľudia bol to proste veľmi príjemne strávený čas. Maj sa pekne, nech sa Ti darí a pekný deň želám, Ivana (rudzanov@gmail.com)

Ahoooj Maťka, Kurz kreslenia sa mi veeeeeeeľmi páčil a ďakujem za krásny deň. Bolo to parádne, úžasná, skvelá, uvoľnená atmosféra a kurz mi dal oveľa viac než som očakávala, po návrate z kurzu som hneď všetkým rozprávala aké to bolo super a aká som nadšená!!! Nikdy som si nemyslela, že niekedy sa mi podarí nakresliť portrét, myslela som si, že to vie len niekto, kto to má v sebe vrodené, ale presvedčila som sa, že je možné ten skrytý talent v sebe nájsť. Môj pohľad na veľa vecí je teraz iný vďaka používaniu intuície. Musím ešte precvičovať kreslenie doma, i keď časovo mi to zatiaľ moc nevychádza, ale verím, že ten čas sa nájde. Určite by som si chcela spraviť pokračovanie ďalších stupňov. Ak sa mi to podarí ešte tento mesiac, tak určite veľmi rada sa zúčastním!! Tak isto aj vy obaja ste úžasní, príjemní ľudia s charizmou. Určite sa uvidíme!!!!! :-)) Teším sa !!! (katkabarcikova@centrum.sk)

Ahojte, bola som veľmi spokojná ba priam nadšená. Mám 34 rokov a nikdy som nevedela kresliť, teda vedela tak na úrovni dieťaťa v škôlke :-). Myslela som si, že kreslenie je niečo s čím sa človek rodí a ja bohužiaľ nemám ten dar ... dostala som od manžela ako darček poukážku na účasť v tomto kurze. Prežila som s Vami veľmi príjemný deň a objavila v sebe netušené schopnosti, vždy som túžila vedieť kresliť a teraz to aj skutočne viem. Musím sa priznať, že som veľmi racionálny typ a moja ľavá a pravá hemisféra zvádzali u Vás naozajstný súboj :-), je pravda, že je pre mňa ťažké prestať rozmýšľať logicky, uvoľniť sa a sústrediť na intuíciu, ale dá sa to, ešte doma trocha potrénujem a chystám sa aj na pokračovanie kurzu. (hornakova.natalia@gmail.com)

Ahoj, Martinka! Chcem sa ti poďakovať za úžasné rady do kreslenia na tvojom kurze. Aj keď som na kurze protestovala, že prečo kresliť dolu hlavou, dnes to už asi trochu chápem. Asi mi niekto stal na kábli. Prvý portrét dolu hlavou sa mi nepodaril (je to hrozné kresliť z farebnej predlohy bez skúsenosti). Včera som sa naštvala a nakreslila Macku podľa jej fotky. Najprv som chcela kresliť po svojom, ale zistila som, že ma to berie niekde, kde nechcem. Skrátka bolo to do boku. Tak som všetko otočila a predstav si, ono to šlo. Obrysy som robila dolu hlavou, potom som ale obrázok otočila normálne a dokončila som ho tak celý. Výsledkom boli všetci nadšení, hlavne ja sama, lebo som nikdy nečakala, že ja budem niekedy niečoho takého schopná. Pošlem ti fotku. Ak ale môžem niečo ku kurzu... V niektorých chvíľach bolo ťažké sústrediť sa pri debate o všeličom možnom, takže som bola dosť nervózna. Tak sa chcem aj ospravedlniť. Si úžasný človek, v tvojej spoločnosti sa cítim ako v inom svete. Ak si našetrím nejaké korunky na ďalší kurz, určite sa uvidíme. Želám ti veľa spokojných klientov. (lubomira.hoferova@centrum.sk)

Pred niekoľkými dňami som absolvovala kurz kreslenia s využívaním pravej hemisféry. Bol pre mňa dosť objavný, pretože pri mojom amatérskom kreslení som si myslela, že veľa sa asi na mojich (ne)schopnostiach zmeniť nemôže. Mám 40 rokov, vždy som mala rada estetické veci, tvorivosť, aj kreslenie. Priznávam ale, že ma od kreslenia stále niečo odrádzalo, pretože moje výsledky ma nemotivovali. Žiadne veľké prekvapenia som od seba neočakávala, a to najmä nie v rámci jedného dňa, ktorý prvý kurz trvá. Napriek tomu musím podotknúť, že sme bytosti neprebádané a máme v sebe vždy niečo, čo sami nepoznáme, pretože lektorka Martinka zo mňa vytiahla celkom šikovné ťahy rúk. Tá u nás všetkých, mierne zakríknutých adeptov krajšieho kreslenia, teoreticky aj prakticky otvárala spôsoby nazerania na realitu, na základe ktorých som dnes schopná vernejšie zachytiť na papier videný obraz. Krajšie kreslenie však považujem iba za sprievodný (a veľmi pozitívny) jav školenia s názvom Zharmonizuj sa. Očakávam postupné presadenie sa mojej pravej hemisféry aj v iných oblastiach môjho života a z toho sa teším. Lebo logika a rozum mi už vo viacerých životných situáciách nestačili. Tuším však, že aby som svoju intuíciu rozvíjala ďalej, bude pre mňa potrebné nakresliť ešte veľmi veľa portrétov metódou Betty Edwards J. Dodatočne ešte raz ďakujem Martinka a želám Ti do Tvojej ďalšej činnosti veľa zharmonizovaných absolventov a ich životov. Pekný deň, Gabika. (augera@nextra.sk)

Na kurz som išla predovšetkým preto, lebo ma už dávno lákalo kreslenie ako forma relaxu – odkladala som to asi 3 roky a bola by som aj ďalej, keby som a) nemala pocit, že už je roboty viac ako je pre zdravý život nutné a času do kedy to môžem stále svoje priania len odsúvať stále menej b) nemala som výhovorku, že nemám čas zistiť kam sa obrátiť – našla som si to na internete a navyše chodím okolo každý deň ... páčilo sa mi komorné prostredie aj priebeh, moja tréma sa zmenila na dôveru, že sa niečo naučím najmä tvojim prístupom, keď si nás doslova po krokoch viedla a utvrdzovala, že to ide. Strávila som zásluhou tvojou (aj tvojho manžela) nielen zmysluplný, ale veľmi inšpirujúci a príjemný deň, chvíľu mi dlhšie trvalo, kým som „usmernila“ hemisféry – asi je to vec cviku a koncentrácie... isté je, že rada prídem zase (mimochodom občas sa odvtedy pozerám na obrázky hore nohami alebo sledujem, z akých „štátikov“ sa skladá oko na obrázku...) (kullova@nextra.sk)

Hm, mne osobne sa to veľmi páčilo. Celé tie kurzy boli dobre vymyslené a ani neviem ako ubehol deň. Ako sa vraví čas letí keď sa človek baví. Kreslenie ma bavilo už aj pred kurzami len moje kresby boli suché a ako keby nedokončené. Ku veľa obrázkom som sa po kurze vrátila a „dorobila ich“ a nakreslila som veľa nových aj portrétov. Celkovo tie kurzy mi pomohli aj ma zaujali ... doporučujem ich všetkým kamarátkam ktoré tiež kreslenie baví... (bgazova@zoznam.sk)

Mati, na Tvojich kurzoch je jedna vynikajúca vec (okrem mnohých ďalších pozitív), a to tá, že aj keď sa mi viackrát niečo z tých prác „pokašľalo“, ešte VŽDY sa to dalo do poriadku. Myslím, že to takto funguje aj v živote. Ono je to obrovský kontrast – je frustrujúce ísť na skúšku na VŠ s pocitom, že si opäť profesor bude presadzovať svoj názor a kriticky ma hodnotiť komentárom, čo všetko som urobila zle, na čo všetko som zabudla a aká som v podstate nedokonalá (pričom to tak vôbec nie je). Naopak, na Tvojich kurzoch necítim beznádej (niečo ako „čo si to spravila, veď to sa už nedá vrátiť späť, si proste magor“), okrem toho ľudia sú tam strašne fajn, každého práca je jedinečná, vo svojej podstate nádherná, a to je úplná paráda. Ďakujem Ti za inšpiratívny deň, tučniačikovci (olejomaľba) sú perfektní (vďaka Tebe). Maj sa dobre, Vanda (golden.cat@orangemail.sk)

Ahojte, chcela by som napísať niečo o pocitoch z kurzu kreslenia, ktorý som si robila u Martinky (p. Klesniakovej). Na štedrý večer som dostala nádherný darček, a to poukážku na tento úúúúžasný kurz (ináč, práve som Vám dala nápad, pre Vášho kamaráta, blízkeho, ...), ktorý ospevujem dodnes, a to je júl. Určite sa chystám v najbližšej budúcnosti spraviť si pokračovanie, lebo keď to raz začnete, je to ako droga, neviete s tým prestať, pretože každou hodinou viete nové a nové veci, a po kurze zistíte, že ste umelec :). Ak Vás zaujímajú veci okolo umenia, baví Vás kresliť, či niečo obdobného, určite navštívte práve tento kurz, pretože okrem milej osôbky, ktorá Vám odovzdá jej vedomosti a cítite sa tam super, budete kreslenie ponímať úplne ináč. (bederova@chello.sk)

Na Tvojom kurze som sa cítila príjemne, páčilo sa mi, že si sa s každým bola ochotná rozprávať o jeho "boľačkách", aj sa mi páčil ten neveľký priestor v Tvojom byte, možno práve preto tam bola taká uvoľnená atmosféra. Napríklad pre mňa veľa znamenalo, že nešlo o "prestíž", kto je "lepší", komu sa kreslenie viac "darí", pretože ja vyslovene hľadám pokoj, harmóniu, proste "nerušivé" vnemy, aby som sa mohla "sústrediť" Ja vlastne doteraz presne neviem, prečo som na takýto kurz išla a čo som hľadala. Uvedomila som si až nejaký čas po jeho skončení, že sa niečo so mnou deje. To "prehadzovanie mozgovými hemisférami" (ako som si to ja v duchu nazvala) asi naozaj spustilo nejaký proces, neviem, či sebaspytovací, sebahodnotiaci, sebapoznávací, to je jedno, takže dodatočne som si ešte raz v duchu povedala, že "ma nos neklamal", keď som sa niečo také rozhodla absolvovať. Ako vidíš, "naučiť sa kresliť" nebol celkom najprvotnejší dôvod. Určite sa ešte niekedy prihlásim. (edita@chello.sk)

Zúčastnila som sa 4 kurzov, prostredníctvom ktorých sa splnili túžby mojej mladosti. Hneď ako som odišla do penzie, mi moja dcéra kúpila prvý kurz – portréty metódou Betty Edwards. Zúčastnili sme sa ho vtedy len štyria, tak tam vládla priam rodinná atmosféra. Martinka nás ubezpečila, že všetci vieme maľovať, len sa o tom musíme presvedčiť. A to bolo veľmi dôležité! Potom som bola ešte na ďalších kurzoch – pastelkách, pasteloch, olejových farbách a krajinkárskom kurze, kde sme maľovali v prírode aj akrylovými farbami. Maľovanie sa mi stalo krásnym koníčkom, ktorému sa mam čas teraz konečne venovať. Ing. Božena Borgulová, Bratislava, 58 rokov, t. č. dôchodkyňa. (bozka.borgulova@nextra.sk)

Strana:  1 – 2